Tiamo Nedir?

Tiamo Nedir?

TİAMO EĞİTİMİ İLE ÇOCUĞUNUZDAKİ DEĞİŞİMİ İZLEMEYE HAZIR MISINIZ?

TİAMO eğitimi alan öğrenciler;
. Özgüveni artmış,
. Zihinsel hesaplama becerileri gelişmiş,
. Kendisine inancı artmış ,
. Yeterlilik ve başarı duygusu gelişmiş,
. Sezgisel düşünme gücü artmış
. Sorun Çözme yeteneği gelişmiş birer birey olurlar

En önemlisi, öğrenci; Matematik ve Geometri dersi korkusu yaşamadan okul hayatını tamamlar.
56 + 28 + 41 - 36 + 17 = ? ( Kaç sn ? !!! )
Çocuğunuzun sizden daha hızlı işlem yapmasını kabul edebilecekseniz.

Anne- babalar ;
Çocuğumuzun eğitimi ne zaman bir sınava girecek ise o zaman aklımıza geliyor. Çoğu zaman da geç kalmış olduğumuzun bile farkına varamıyoruz . Sınav yılı çocuğumuzun çocuk olduğunu unutuyor ve hemen özel çalışmalara, sıkı takiplere başlıyoruz. Artık çocuk oyun oynayamaz ve çevresi ile iletişim kuramaz bir hale geliyor.
1980li yılları düşündüğümüzde ilköğretime başlayan öğrenciler rakamları çok az bilebilir ama okuma yazmayı genelde bilmezdi. Saymayı ve okuma yazmayı bilen öğrenciler farklı öğrenciler kabul edilirdi.
Günümüzde ise okul öncesi eğitimin büyük bir faydası olarak öğrencilerin büyük çoğunluğu ilköğretime başlamadan 100e kadar sayabiliyor, harfleri heceleri okul öncesinde öğreniyorlar. Şuan öğrencinin sayı sayması ona bir farklılık kazandırmamaktadır. Zamanda yolculuk yapalım 2020li yıllar çocuğumuzun üniversite yılları olsun.2020li yıllar Türkiyede liseyi bitiren herkesin üniversite eğitimi aldığı yıllar olacak. Yani herkes üniversite mezunu olacak. Peki kim iş bulacak?

BİZCE, ÜRETKEN VE YARATICI OLANLAR, HIZLI DÜŞÜNEBİLENLER ÖNCELİKLİ OLACAK.
TİAMO olarak çocuğunuzun geleceğini şekillendirmeye talibiz.
TİAMO eğitimi ile çocuğunuzun sağ ve sol beyin loblarının dengeli gelişimi sağlanır. Sağ ve sol lobları paralel gelişen bireyler daha üretkendir, problemlerde daha fazla çözüm yolu bulurlar.
TİAMO eğitimi ile çocuğunuzun konsantrasyon ve dikkat becerileri gelişir. Hayatı boyunca gireceği sınavlarda işlem hatası yapmaz.

TİAMO eğitimi ile matematiksel işlemlere hesap makinası hızı ile cevap verir. Sınıf içerisinde sorulara hızlı cevap vereceği için liderlik özelliği gelişir. Ödevlerini daha hızlı yapabileceği için kendisine zaman ayırabilir böylece oyun oynamaya daha fazla zaman bulur yani çocuğunuz çevresi ile iletişim halinde olur ve sosyalleşir.

TİAMO eğitimi ile algılama, yorumlama, analiz ve sentez becerileri gelişir. Gelecekte girilecek sınavlarda 1 soru için yaklaşık verilen süre 1 dakika civarındadır. Bir sorunun algılanamayıp 2., 3. defa okunması demek sınavda zaman probleminin ortaya çıkması demektir. Sağ ve sol beyin lobları dengeli gelişmiş öğrencilerin algılaması, yorumlaması, analiz ve sentez becerileri gelişeceğinden sınavlarda zaman problemi yaşamazlar.
TİAMO eğitimi ile işitme , işittiği sese odaklanma ve hafıza kapasiteleri artar. Ders derste öğrenilir. Sınıf içerisinde öğretmene odaklanabilirler ve bu tüm derslerdeki başarısını artırır.